Er du mellom 16-26 år og turleder i DNT? Da bør du sette av helgen 11.-13. februar 2022! Vi arrangerer nemling årets turledersamling for DNT ung´ere på Alexander Grieghytten i Bergsdalen.
Målet med turledersamling er kompetanseheving av organisasjonens turledere i tillegg til at det er en fin møteplass for å bli bedre kjent på tvers av lokalforeningene. I år håper vi å heve kompetanse innen blant annet førstehjelp, sikkerhet på tur, uteovernatting, og håndtering av utfordrende deltakere. Det blir både foredrag, workshops og erfaringsutveksling. I tillegg håper vi å bli mer kjent med både hverandre og de flotte omgivelsene i Bergsdalen!
Program for helgen:
Fredag
16:30 Fellestransport fra togstasjonen i Dale.
18:30 Middag
19:30 Sosialt
Lørdag
07:30 Snøbad/elvebad i ekte DNT ung-ånd for de som ønsker
08:15 Frokost
09:00-11:30 Foredrag og workshop - Førstehjelp i fjellet // Nødovernatting ute
11:30 Utelunsj
12:30 Snøhule og bivuakkbygging
17:00 Middag
18:00 Casekveld
20:00 Quiz og sosialt - De som vil kan få sove ute i de nybygde snøhulene!
Har du noen gang opplevd noe guffent på fellestur eller privat tur? Har du hatt en vanskelig turdeltaker? Har du stått overfor et vanskelig dilemma i forbindelse med tur? Send inn din case til oss! Vi vil gjerne bygge diskusjonen vår på deres egne erfaringer. Kontaktinfo til Nina og Mari finner du til høyre på siden.
Søndag
07:30 Snøbad/elvebad i ekte DNT ung-ånd for de som ønsker
08:15 Frokost og utvask av hytten
09:30 Tur med foredrag - Orientering i vinterfjellet // Vanskelig deltaker i turfølget
12:00 Lunsj
13:45 Avreise fra Bergsdalen (for å rekke tog til Bergen/Oslo)
Praktisk informasjon
Dato: 11.-13. februar 2022
Sted: Alexander Grieghytten, Bergsdalen
Arrangør: DNT ung sentralt
Pris: 300 kr. Prisen inkluderer deltakeravgift, mat, turledelse, aktiviteter, og evt. transport fra Dale stasjon. Transport utover fellestransport fra togstasjonen i Dale kommer utenom. Vi oppfordrer alle ungdomsturledere til å kontakte sin medlemsforening for hjelp til å dekke deltakerutgifter. Ungdomsturledere (under 27 år) som reiser fra Troms og Finnmark eller Nordland kan få dekket reiseutgifter på inntil kr. 1000,- pr. person mot kvittering.
Påmelding: gjøres via nettsiden innen onsdag 09. februar 2022. Følg påmeldingsknappen til høyre. Vennligst oppgi i påmeldingen om du har allergier eller diettrestriksjoner som vi behøver ta hensyn til, samt kontaktperson ved en eventuell uforutsett hendelse.
Pakkeliste
Dette er en veiledende pakkeliste. Tenk over hva du ville hatt i sekken som turleder på en helgetur i fjellet. Hvis det er noe du mangler kan du sjekke ut BUA og Hygglo (eller spørre venner) for å se om det kan lånes.
Smittevern
Vær obs på mulige endringer i programmet. Vi vil gjøre en fortløpende vurdering med hensyn til gjennomføring av arrangementet i henhold til smittevernsituasjonen. Hvis det skulle vise seg at vi må redusere antall deltakere eller avlyse arrangementet grunnet endringer i smittesituasjonen vil deltakere informeres. Førstemann-til-møllen-prinsippet gjelder ved eventuell reduksjon av deltakere. Deltakeravgift blir refundert ved eventuell avlysning.
Foreløpig er deltakerantallet begrenset til 20 personer, med mulighet for økning. Vi håper smittesituasjonen er i bedring i februar og at vi kan samles for en sosial og lærerik helg!